Forum The World na Goldenline.pl Twitter Facebook Kanał RSS

AndrOgame Beta

AndrOgame to aplikacja na telefony z systemem Android mająca ułatwić graczom dowodzenie swoim imperium Ogame przez komórkę. Niestety jest to na razie wersja beta, która bardziej psuje swój wizerunek niż zachęca do dalszego użytkowania.

Po włączeniu i zalogowaniu się na nasze konto oczom gracza ukazuje się dość prosty pulpit z grafiką ściągniętą wprost od oryginału. Na samej górze z listy możemy wybrać planetę, na której chcemy działać, obok znajduje się przycisk wiadomości, którym wyświetla jednocześnie liczbę tych nieprzeczytanych. Jednak po kliknięciu na niego otwiera się czarna strona, a lista wiadomości nie zostaje wczytana.

Poniżej widoczna jest wciąż obliczana ilość surowców na danej planecie oraz przyciski zakładek: Surowce, Stacja, Badania, Stocznia i Obrona. Jak widać aplikacja nie ma pełnej funkcjonalności oryginalnej gry. Główną wadą jest brak zakładki Flota, co uniemożliwia wysłanie choćby FleetSave’a z telefonu. Podejrzewam, że byłaby to popularna funkcja pozwalająca flociarzom zabezpieczyć swoje statki np. o 3 w nocy, bez konieczności czekania na włączenie komputera.

Po wybraniu interesującej nas zakładki widzimy listę budynków; każdy oznaczony jest identyczną ikoną samej aplikacji. Tło danej budowli zależy od tego czy mamy wystarczającą ilość surowców do jej budowy; jeśli tak – tło jest zielone, w innym wypadku – czerwone. Nie można jednak zobaczyć, jakie są wymagania surowcowe na dany poziom.

Na samym dole widzimy rozsuwane menu informujące nas o flocie, która aktualnie jest w drodze. Niestety, jedyne informacje, jakie tam się znajdują to typ lotu. Po kliknięciu na jakikolwiek z nich wyświetla się jedynie pusty komunikat.

Podsumowując, aplikacja AndrOgame ma potencjał, ale wymaga jeszcze wielu godzin pracy swoich autorów, testerów, oraz musi się stać bardziej popularna. Na ten moment, na miejscu producentów, ukryłbym opcje, które nie działają, aby nie wywoływać w graczach niechęci, takiej jak wywołała we mnie, crashując się lub wyświetlając puste strony/komunikaty. Rozumiem, że to wersja beta (przy tylu błędach zasługuje jedynie na miano alfy), ale cierpliwość człowieka również jest ograniczona.

Zalety

  • pobiera mniej transferu i jest szybsza niż oryginalny Ogame
  • mobilna możliwość zarządzania imperium z każdego miejsca, bez konieczności dostępu do komputera

Wady

  • duża ilość funkcji, która nie działa (nawet zakładka About!)
  • brak możliwości kontrolowania (wysłania) floty
  • brak podglądu wymagań surowcowych do budowy kopalni/floty/obrony na następny poziom
  • mała ilość grafik, wszystkie budynki oznaczone jedną ikoną

 


Facebook Twitter Delicious Digg Reddit

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

CommentLuv badge