Forum The World na Goldenline.pl Twitter Facebook Kanał RSS

Jak przywrócić dawny wygląd nowej karty w Mozilla Firefox

Użytkownicy kanału aktualizacji Aurora mogli ostatnio zauważyć odświeżony styl nowej karty w Firefoxie. Posiadając wersję 12.0 tej popularnej przeglądarki automatycznie zgadzają się na testowanie nowości. Co jednak w przypadku, gdy ktoś używał jednego z dodatków tworzących w pełni funkcjonalną stronę startową, np. Fastdial, który w tym momencie przestał działać?

Twórcy Aurory głęboko ukryli możliwość wyłączenia nowego stylu, ale nie jest to niemożliwe. Wystarczy wejść w ustawienia konfiguracyjne i zmienić wartości jednego rekordu. Aby to zrobić wpisz w pasku adresu

about:config

i wciśnij klawisz enter. Znajdź poniższy rekord (wystarczy wpisać jego nazwę w górnym pasku ‘Szukaj’) i zmień jego wartość na podaną (przykład dla dodatku Fastdial).

browser.newtab.url – chrome://fastdial/content/fastdial.html

Teraz wyłącz, a następnie włącz ponownie przeglądarkę. Od tej pory w nowej karcie będzie wyświetlać się strona startowa Fastdial. Dla innych dodatków, czy stron www sposób działania będzie analogiczny.


Facebook Twitter Delicious Digg Reddit

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

CommentLuv badge