Forum The World na Goldenline.pl Twitter Facebook Kanał RSS

Automatyzacja aktualizacji transakcji w Kontomierzu

Kontomierz to wspaniałe narzędzie do zarządzania oszczędnościami, które pozwala na automatyczny import transakcji z naszych rachunków bankowych. Można go wykonać na dwa sposoby – przez www oraz używając aplikacji konsolowej Kontox.

Zajmę się tą ostatnią, gdyż jest wygodniejsza (po wprowadzeniu udogodnień) – nie trzeba logować się do serwisu przez przeglądarkę. Na czym polegają te udogodnienia? Zacznijmy od tego, że Kontoxa uruchamia się z wiersza poleceń komendą:

java -jar kontox_cli.jar

Na razie nie ma w tym nic szczególnie uciążliwego. Jednak aplikacja ta jest dość często aktualizowana, więc co trochę widzimy komunikat o nowszej wersji. Warto zautomatyzować aktualizację programu prostym skryptem:

@ECHO OFF
wget.exe -N --no-check-certificate https://kontomierz.pl/java/kontox_cli.jar
ECHO Uruchamiam KontoX...
java -Dfile.encoding=Cp852 -jar kontox_cli.jar 2>&0

Widzimy, że potrzebujemy dodatkowego programu o nazwie wget. Jest to narzędzie do pobierania zawartości podanej strony internetowej – w tym wypadku najnowszej wersji aplikacji Kontox. To wszystko. Zapisujemy skrypt pod nazwą update_kontomierz.bat i uruchamiamy, kiedy chcemy zaktualizować nasze transakcje.


Facebook Twitter Delicious Digg Reddit

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

CommentLuv badge